LIBRUS Synergia – opis rozwiązania

LIBRUS Synergia to kompleksowe podejście do rozwoju Ucznia i szkoły. Zapewnia poprawę komunikacji, ogranicza biurokrację, wspiera procesy nauczania i uczenia się. Pozwala na pełne wykorzystanie potencjału całej społeczności szkolnej, umożliwiając szybkie i skuteczne osiąganie pożądanych celów edukacyjnych.

LIBRUS Synergia wspiera również Rodzica, dostarczając szereg narzędzi umożliwiających aktualny monitoring postępów dziecka w nauce oraz rozwój jego talentów. Rodzic może na bieżąco śledzić oceny i frekwencję swojego dziecka. Jego kontakt ze szkołą nie ogranicza się już do kilku wywiadówek, ale przybiera formę systematycznej, bezpośredniej i dwustronnej komunikacji na linii dom-szkoła.

Nowoczesny Rodzic, który uczestniczy aktywnie w wychowaniu i edukacji swojego dziecka, potrzebuje bieżących danych o jego postępach w nauce oraz stałego kontaktu ze szkołą, by móc wymieniać się z nią istotnymi informacjami.

Rodzic otrzymuje możliwość bieżącej kontroli ocen i frekwencji swojego dziecka, w tym m.in. informację o dacie wystawienia oceny, jej kategorii, wadze w liczeniu średniej oraz o tym, który Nauczyciel dany stopień wystawił.

Rozwiązanie zapewnia także sprawną komunikację ze szkołą za pośrednictwem wiadomości z opcją automatycznego potwierdzenia odbioru, które wysyłane są bezpośrednio w LIBRUS Synergia. Dzięki temu kontakt ze szkołą nie ogranicza się tylko do kilku wywiadówek, ale przybiera formę systematycznej, bezpośredniej i dwustronnej komunikacji na linii dom-szkoła.

Uczeń i Rodzic mają dostęp do własnego terminarza, w którym odnotowywane są najważniejsze informacje dotyczące życia szkoły czy klasy. Uczniowie mogą korzystać z elektronicznych wersji lektur szkolnych, które zamieszczone są w LIBRUS Synergia w kilku dogodnych formatach. Kiedy szkoła opublikuje plan lekcji, Rodzic i Uczeń mogą na swoim koncie sprawdzać jego aktualną wersję. Użytkownicy mogą również korzystać z modułów Zadania domowe oraz Szczęśliwy Numerek.

Najważniejsze funkcje rozwiązania dostępne są także za pośrednictwem aplikacji mobilnych, które bezpłatnie można pobrać i w prosty sposób zainstalować na urządzeniu mobilnym. Aplikacje dostępne są na wszystkie popularne platformy mobilne – Windows, iOS i Android.

Wybrane informacje (oceny, frekwencja, liczba nieprzeczytanych w systemie wiadomości i nowych ogłoszeń) Rodzice mogą też otrzymywać za pomocą wiadomości SMS, korzystając z dodatkowej usługi, jaką jest SMSInfo

Poszczególne moduły mogą być dostępne tylko w wybranych wariantach rozwiązania LIBRUS Synergia, o wyborze których decyduje placówka oświatowa.

Usługa SMS Info

Usługa SMS Info daje możliwość wygodnego monitorowania nowo wprowadzonych informacji o Uczniu (oceny, frekwencja, liczba nowych wiadomości czy ogłoszeń) bez konieczności ciągłego logowania się do rozwiązania LIBRUS

Synergia.

Dzięki tej usłudze będą Państwo informowani, czy od momentu otrzymania poprzedniego raportu pojawiły się w systemie np. nowe oceny (nowe dane zostaną umieszczone i przesłane do Państwa w wiadomości SMS). Wiadomość taka zostanie przesłana tylko wtedy, kiedy wprowadzone zostaną nowe, dotychczas nieprzesłane dane.

Korzyści

• powiadomienie o nowych ocenach, nieobecnościach oraz liczbie nowych wiadomości i ogłoszeń, dzięki czemu będą Państwo mogli zalogować się na konto wtedy, kiedy będzie to konieczne. Funkcja ta niweluje potrzebę każdorazowego logowania się do serwisu w celu sprawdzenia, czy pojawiły się nowe dane – system powiadomi o tym samoczynnie,

• możliwość ustalenia konkretnego dnia i godziny, w których będą przychodziły na telefon komórkowy informacje o ustalonej przez nas treści (codziennie, kilka razy w tygodniu, raz w tygodniu, tylko oceny, oceny oraz nieobecności),

• pełne dopasowanie usługi do potrzeb Użytkownika (treść, częstotliwość wysyłania), co zapewni również całościową kontrolę wydatków. Już w najtańszym pakiecie (50 SMS-ów) przy konfiguracji raportów tygodniowych liczba SMS-ów powinna wystarczyć na cały rok szkolny,

• alternatywna forma dostępu do swojego konta w razie braku dostępu do Internetu,

• dostęp do informacji dla obojga Rodziców jednocześnie (konfiguracja usługi pozwala na wprowadzenie dwóch dowolnych numerów krajowych telefonów komórkowych).

Jak skorzystać z usługi SMSInfo

Usługa SMSInfo działa na zasadzie przedpłaty (pre-paid) – należy wykupić paczkę SMS-ów, z której później korzysta się do czasu wykorzystania wszystkich SMS-ów. Każdy Użytkownik dowolnie konfiguruje usługę wedle swojego zapotrzebowania. Umożliwia to otrzymywanie SMS-ów codziennie, kilka razy w tygodniu lub raz na tydzień.

Krok 1. zaloguj się do rozwiązania LIBRUS Synergia i kliknij przycisk Aktywacja usług na stronie głównej

Krok 2. wybierz odpowiednią usługę i postępuj zgodnie z instrukcją

Krok 3. zaakceptuj płatność, a Twoje konto zostanie automatycznie doładowane o odpowiednią liczbę SMS-ów

Usługa SMS Info jest dostępna z dowolnej sieci krajowej telefonii komórkowej.