• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Na początku Pani Dyrektor Lilianna Dobiegała przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonego gościa: Wójta Gminy Gubin Szymona Naglika.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, oraz sukcesy osiągnięte w konkursach. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

• Pożegnanie Ósmej Klasy

• "Są chwile, co długo w pamięci zostają, choć czas upływa, nie przemijają. Są też osoby, które poznane, nie będą nigdy już zapomniane"

Pożegnaliśmy kolejny rocznik uczniów, którzy opuszczają mury naszej szkoły i zaczynają nowy, piękny rozdział swojego życia. Tegorocznym Ósmoklasistom życzymy właściwych decyzji, wytrwałości i samych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym. Będziemy za wami tęsknić!

• Dzień bicia rekordów

• 19 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu. 🏃 Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieżydo aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własnesiły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. 😊Dzieci z klas 4-8 miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu, bieg na 600m. Suma punktów za wszystkie konkurencje pozwoliła nam wskazać najsprawniejszego fizycznie chłopca i dziewczynę. Tytuł ten uzyskał Marcin Partocki i Inez Ciszewska. 💪

• Dzień Matki 2023

• DZIEŃ MATKI 2023
            „Niech ten radosny dzień na zawsze Twe troski odsunie w cień”
            Dzień Matki to święto wypełnione serdecznymi życzeniami; jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. 🤱 W takim charakterze klasy I-III winszowały swoim mamom, wdzięczność za włożoną pracę w wychowanie swoich pociech. 💞

• Wycieczka do Ochli

• Dnia 30 maja uczniowie klasy 1 i 2 zdobywali wiedzę o sztuce ludowej podczas wycieczki do Ochli. Wzięli udział w warsztatach czerpania papieru, czego efektem są piękne pamiątkowe obrazy. Pełni wrażeń, nieco zmęczeni, wrócili do domów

• Bieg im. Jurka Gąsiora - Gubińska Mila

• Tradycyjnie przed rozpoczęciem Wiosny nad Nysą w Gubinie organizowane są biegi im. Jurka Gąsiora, czyli Gubińska Mila. Odbyła się ona również w tym roku, na Wyspie Teatralnej. Uczniom naszej szkoły udało się zdobyć miejsca na podium.

Siostry Ciszewskie oraz Dawid Rafalski w swoich rocznikach wywalczyli wysokie miejsca:

Laila Ciszewska - I miejsce

Inez Ciszewska - I miejsce

Dawid Rafalski - II miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów