• Program dla szkół

Od roku szkolnego 2017/2018 nasza placówka wdraża Program dla szkół. Program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych. W programie  uczestniczą uczniowie klas I - V szkoły podstawowej. Nowy Program dla szkół korzysta z najlepszych doświadczeń zebranych podczas realizacji programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole” i jest ich kontynuacją.

W ramach Programu dla szkół uczniowie będą:

• otrzymywali owoce i warzywa oraz produkty mleczne
          • brali udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp.

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się:                                                                                                          - co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.                           - co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 4

Dnia 22 stycznia 2018r. w ramach " Programu dla szkół" promującego zdrowe odżywianie, uczniowie klas 1-3 zorganizowali wystawę prac plastycznych.