• Biblioteka

• Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupag

Godziny otwarcia biblioteki w roku szkolnym 2016/2017

Poniedziałek:10.35 -11.40

Wtorek:10.35 -11.40

Środa:10.35 -11.40

Czwartek:10.35 -11.40

Biblioteką zajmuje się pani dyrektor Lilianna Dobiegała

Biblioteka składa się z jednego pomieszczenia, w którym jest wygospodarowany kącik czytelniczy, który przeznaczony jest do cichej pracy, odrabiania zadań domowych.

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy wsi Chlebowo i okolic.

Regulamin biblioteki i czytelni

Prawa i warunki korzystania z wypożyczalni
          1. Biblioteka szkolna udostępnia zbiory uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Chlebowie w czasie określonym harmonogramem pracy biblioteki.
          2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
          3. Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie, którzy dobrze opanowali technikę czytania.
          4. W bibliotece należy zachowywać się spokojnie i cicho, mówić szeptem i nie przeszkadzać innym.
          5. W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
          6. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych książek.
          7. Do 15 czerwca każdego roku szkolnego wszystkie książki, wypożyczone z biblioteki, powinny być zwrócone.
          8. W uzasadnionym przypadku bibliotekarz może zażądać zwrotu książek przed upływem ustalonego terminu.

Wypożyczenia książek
          1. Czytelnik może wypożyczać książki tylko na swoje nazwisko.
          2. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na trzy tygodnie. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.
          3. Uczeń, u którego panuje choroba zakaźna, nie może korzystać z biblioteki.
          4. Książki, wypożyczonej na swoje nazwisko nie można przekazywać osobom trzecim.

Poszanowanie książek
          1. Czytelnik szanuje i dba o wypożyczone książki.
          2. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę. Jeśli odkupienie książki jest niemożliwe, powinien oddać inną, wskazaną przez bibliotekarza.

Regulamin czytelni
          1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz rodzice uczniów naszej szkoły, zapisani do biblioteki
          2. Do czytelni należy wchodzić spokojnie, z czystymi rękami i bez jedzenia.
          3. W czytelni obowiązuje cisza.
          4. Korzystający z czytelni wpisuje do Księgi Obecności swoje imię, nazwisko i klasę.
          5. W czytelni można korzystać ze zbiorów wypożyczalni i księgozbioru podręcznego.

Regula

Regulamin biblioteki i czytelni

Prawa i warunki korzystania z wypożyczalni

min biblioteki i czytelni