• UWAGA!!! PRZEDŁUŻAMY REKRUTACJĘ DO PRZEDSZKOLI !

CZAS NA ZŁOŻENIE WNIOSKU O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ ZOSTAJE WYDŁUŻONY DO 11 MARCA.
    • RUSZA REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

OD WRZEŚNIA ZMIENIAMY GODZINY OTWACIA PRZEDSZKOLA W WAŁOWICACH! MOŻNA JUŻ SKŁADAĆ WNIOSKI!
        • Zamiast kwiatka niosę pomoc

WSPÓLNIE Z PAH BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJI

„ZAMIAST KWIATKA – NIOSĘ POMOC”!

SOS Nepal !

25 kwietnia życie Nepalczyków legło w gruzach. Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Nepal zniszczyło znaczną część kraju, zginęło ponad 8 tys. ludzi, ok 490 tys. osób straciło dach nad głową. Organizacje humanitarne szacują, że obecnie 1mln 700 tys. dzieci w Nepalu potrzebuje pomocy!

• Wycieczka do ZOO w Berlinie

Dnia 3 czerwca 2015 roku wyjechaliśmy na szkolną wycieczkę do zoo w Berlinie. Dzień był bardzo słoneczny i wszyscy byli w dobrych humorach. Gdy doszliśmy do zoo, przechodziliśmy przez piękną bramę, na której znajdują się posągi dwóch wielkich lwów. Terytorium zoo podzielone jest na części, obok bramy są słonie i lamy. Następnie wielka góra, po której skaczą koziorożce. Potem można pójść nad jezioro Vierwaldstaetter, gdzie znajdują się flamingi oraz goryle, obok nich zbudowano aleję, na której można oglądnąć małpy w klatkach. Można również zobaczyć drugą, główną bramę ,,słoni”. Niedaleko niej znajduje się akwarium. Następnie dwa kolejne jeziora z pływającymi ptakami, które oddziela most prowadzący do restauracji. Po przejściu kilkuset metrów trafimy do budynku z wielkimi kotami. W środku znajduje się tygrys, którego można oglądać przez szybę, którą umocowano obok trasy zwiedzania teg

• Przywróćmy dzieciom uśmiech

Aktualnie uczestniczymy w projekcie pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”.

Celem akcji jest zebranie środków finansowych na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka. Akcja polega na zbieraniu przez uczniów makulatury i przekazywaniu jej na rzecz fundacji.

Fundacja otrzymane ze sprzedaży makulatury środki przeznaczy na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka.

Pomoc będzie realizowana w szczególności przez:

- dofinansowanie remontów i wyposażenia placówek,

- finansowanie zakupu podręczników i przyborów szkolnych,

- zakup zabawek,

- opłaty za zajęcia sportowe i rekreacyjne,

- zakup środków higienicznych,

- organizowanie i finansowanie wyjazdów wakacyjnych

• FESTYN RODZINNY- Podziękowanie

Dziękujemy!!!

Dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom zaangażowanym w pomoc przy festynie, za ufundowanie kiełbasek, napojów, ciast, popcornu, waty cukrowej i za pracę na stoiskach. Dziękujemy także za pomoc przy pieczeniu kiełbasek i rozkładniu namiotów chlebowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Radzie Sołeckiej, która pożyczyła namioty i ławeczki oraz Pani Sołtys Wałowic za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego.

• FESTYN RODZINNY- Pokaz Straży Pożarnej

Podczas rodzinnego festynu zawodowa Straż Pożarna z Gubina przeprowadziła pokaz ratowniczy z wykorzystaniem samochodu. Strażacy zademonstrowali nożyce hydrauliczne, które służą do rozcinania karoserii, aby wyciągać ludzi z wraków podczas wypadków samochodowych. Pod koniec pokazu Strażacy podsumowali akcję, wyjaśnili, do czego służą wszystkie narzędzia. Strażacy z OSP Chlebowo posprzątali części, które Straż z Gubina wycięła i odholowali wrak auta.

• FESTYN RODZINNY- MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Podczas II Festynu Rodzinnego 23.05.2015 odbył się mecz piłki nożnej Ojcowie vs Synowie. W skład drużyny ocjów wchodzili absolwenci naszej szkoły. W drużynie ojców występowali : Marcin Tęgowski, Marek Tęgowski, Paweł Reczek, Piotr Reczek oraz Maciej Masłowski. W drużynie synów grali uczniowie naszej szkoły: Mateusz Tęgowski, Arkadiusz Szafrański, Maciej Galacki, Konrad Izdebski, Bartosz Gruby oraz Artur Rudaniecki. Mecz sędziował pan Grzegorz Konstanty. Spotkanie zakożczyło się wynikiem 4:2 dla synów. Zdobywcami bramek dla synów byli: Mateusz Tęgowski, Maciej Galacki oraz Bartosz Gruby. Natomiast dla drużyny ojców bramki zdobyli: Marcin Tęgowski oraz Paweł Reczek. Mecz przebiegł w dobrej atmosferze. Po zakończeniu wszyscy udali się w dobrych humorach na kiełbaskę przygotowaną przez strażaków.

• Festyn rodzinny

Dnia 23 maja o godz 15:00 na boisku szkolnym odbędzie się festyn rodzinny. W programie gry logiczne, konkurencje sportowe, loteria fantowa, karaoke i wiele innych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy!

Przyjazd autobusu

I KURS (kl.V,VI,IG-IIG,IIIG)

Wałowice 13:30

Drzeńsk Mały 13:35

• Uczniowie naszej placówki biorą udział w europejskim programie Owoce i warzywa w szkole. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez wzbogacenie codziennej diety o porcje warzyw i owoców oraz propagowanie zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie.

Niedziela 19.05.2024